Ankarada İyi Boşanma Avukatları

Ankara En İyi Boşanma Avukatı
Boşanma avukatı hislerinizi farketmelidir. Boşanma davası hiç kolay bir süreç değildir. Bu sebeplidir ki dava süresince size destek olabilecek bir avukat bulmanız ön şarttır. Peki en iyi bir ankara avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Bununla birlikle davanız çekişmeli mi ya da anlaşmalı mı olacak?
Aynı zamanda boşanma davaları ne şekilde açılır ona da değinelim. Boşanma davası iki tarzda açılabilir. Eğer eşler ayrılma konusunda anlaşırsa aile hakimine başvuru yapmaları durumunda anlaşmalı şekilde ayrılabilirler. Anlaşmalı olarak ayrılmanın gerçekleşmesi için birlikteliğin minimum bir yıl sürmüş olmasıgerekir. Eğer evlilik bir seneden daha az devam etmiş ise eşler anlaşmalı biçimde evliliği sonlandırmak amacıyla müracaat edemezler. Bu durumda çekişmeli şekilde başvuru yapmak zorundadırlar. Anlaşmalı şekilde evliliği sonlandırmak için aile mahkemesine bir anlaşmalı ayrılma mutabakat metni vermeleri gerekmektedir. Bu anlaşma metninin bir anlaşmalı boşanma avukatı vasıtasıyla düzenlenmesi faydalı olacaktır. Bunun ardından eşler hakim karşına çıkmalı ve anlaşmalı boşanma metnini kabul ettiklerini belirtmelidirler. Çekişmeli biçimde evliliği bitirmek için bir boşanma sebebine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu evliliği bitirme gerekçesinin hakim tarafından kabul edilebilir olması gereklidir. bunun yanında evliliği bitirme gerekçesinin kanıtlanması lazım gelir. Boşanma davalarında davacı eş boşanma nedenlerini her çeşit delille ispatlayabilir. Mesela video görüntüleri delil olarak kullanılabilir. Çekişmeli boşanma davası fazlaca uzun sürebilmektedir. Dava süresini kısaltmak için bir hukukçudan yardım alınmalıdır.

Boşanma Bu siteye tıklayınız Avukatı asla beynimize güzel düşünceler getirmez. Bunun nedeni tecrübeler olabilir mi? Avukatların neredeyse hepsi insanlık düzeyini güzelleştirmek amacıyla seçmemiştir avukatlığı. Bir çok boşanma avukatı , avukat olmaya para etkisiyle başlamıştır. Bu nedenle Ankarada boşanma avukatınızı seçerken iyi düşünmelisiniz.
Haddinden fazla boşanma avukatı var. Doğru boşanma avukatını hangi şekilde seçeceğim?
Boşanma avukatı seçerken en güzel çözüm tavsiyelerdir. Diğer bir yol ise googledan araştırma yapmaktır. Eğer bu yolu seçecekseniz bulduğunuz boşanma avukatlarını öneren siteler de aynı yolla bulabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Ankarada İyi Boşanma Avukatları”

Leave a Reply

Gravatar